Jogurtiekleerid

Ammu (või pole äkki kordagi?) pole siin lehel olnud peaesinejaks ekleerid. Parandagem selle vea siis, sest ekleerid kuuluvad kindlasti mu lemmikute kondiitritoodete seltskonda.

Abikaasa arvas, et need ekleerid on lihtsalt maitsvad. Ma olen temaga nõus. Maitse on puhas, mahe ja jogurtine. Täidis parasjagu kreemine.

Mul ei olnud parasjagu küll värskeid marju võtta, aga usun, et paar-kolm värsket maasikat, mustikat või vaarikat passiksid seal peal oivaliselt. Jogurt ja marjad on alati hea mõte.

Toiduvärvidega on aga see lugu, et ilma värvimata on valge šokolaadi glasuur pigem kollakas-beež. Päris lumivalge glasuuri tarvis kuluks suhteliselt palju toiduvärvi, nii et ma ise lisan pigem tagasihoidlikumalt valget värvi, et saada naturaalsema valge tooni.

Mina kasutasin glasuuris happelise jogurti pulbrit, et veel kord rõhutada jogurtimaitset. Seda toodet müüb näiteks Gemoss. Aga sellest ei juhtu ka suurt midagi, kui pulbri ära jätate. Maitse saab lihtsalt natuke magusam.

Jogurtiekleerid

15 tk

Keedutainas

100 g piima

150 g vett

7 g soola

10 g suhkrut

100 g toasooja võid

160 g jahu

250 g muna

Täidis

270 g kreeka jogurtit

2 g lehtželatiini

130 g valget šokolaadi

130 g vahukoort

Glasuur

220 g valget šokolaadi

100 g vahukoort

35 g glükoosi

3 g lehtželatiini

10 g jogurtipulbrit (võib ära jätta)

Valge toiduvärv ja hõbe puuder (võib ära jätta)

Kaunistuseks värsked või külmkuivatatud marjad

Esimesel päeval valmista täidis. Selleks soojenda vahukoor ja sulata selles želatiin. Sulata šokolaad. Ühenda saumiksri abil vahukoor šokolaadiga. Viimasena lisa saumiksri abil jogurt. Kata kilega ja jäta külmkappi vähemalt 12 tunniks.

Glasuuri jaoks soojenda vahukoor glükoosi ja jogurtipulbriga. Sulata selles lehtželatiin ja lisa saumiksri abil valge šokolaad koos toiduvärvidega. Kata kilega ja jäta külmkappi vähemalt 12 tunniks.

Teisel päeval valmista ekleerid. Pane potti sool, suhkur, piim, vesi ja või. Soojenda keemiseni. Kui piim keeb, siis tõsta pott tulelt ja sega hulka kogu jahu. Sega, kuni tainas on ühtlane ja tükivaba. Seejärel tõsta uuesti tulele, keskmisel kuumusel, ja soojenda tainast veel umbes minut. Tõsta see kohe tulelt ja kalla puhtasse kaussi. Hakka taigent segama ja järk-järgult muna lisama. Pane tainas pritsikotti. Pritsi 10 cm ekleerid. Küpseta kuldpruuniks 170-kraadise ahju allosas.

Sega täidis läbi korralikult ja täida sellega ekleerid. Tõsta külmkappi. Soojenda glasuur vedelaks, pane võimalikult lamedasse nõusse ja kasta ekleere sinna sisse. Kaunista värskete või külmkuivatatud marjadega.

Postitus on tehtud koostöös Euronics Eestiga.

Share Button