Rabarbri-juustukook
Mul pidevalt näib, et toidublogijad on ikka ütlemata tublid inimesed. Vähemalt kõik peale minu 😀 Aina loen, et “tavaliselt ma teen seda trühvlitega veisesisefileed nädalavehtustel”, “tavaliselt meeldib mulle küülikut valges veinis hautada”, “tavaliselt seda kolmekorruselist torti pakun ma ootamatult saabunud külalistele”. Okei, veits pingutan üle, aga saate aru küll. Teate, mis mina teen “tavaliselt”? Kui väga ma ka edevat toitu ei armastaks, siis mina tavaliselt keedan mõnd lihtsamat kodust suppi. Tavaliselt me sööme tööpäeva lõpus kerget salatit, kanafileed, lihtsat pastat või mõnd poolfabrikaati, mis valmib kiiresti. Tavaliselt peab mu abikaasa ise endale hommikul võileiba tegema. Selleks, et midagi keerulisemat valmistada, on mul ikkagi vaja planeerimist, retsepti, aega ja pingutust, mitte vasaku käega kinnisilmi meriahvenat fileerida ja samal ajal parema käega blogida.. nagu tavaliselt.
Täna ma aga olin nii tubli, et tegin esimest korda elus sõrnikuid, mis on muide meie pere üks põhiroogasid. Vot neid küll teeb mu ema tavaliselt nädalavahetuseti hommikusöögiks. Kuna ta neid nii osavalt teeb, siis minu abi sealjuures vaja ei lähe ja seega võtan sõrniku-hommikuid alati “vabade hommikutena”, kus saan voodis vedeledes toidulõhna nautida, kuni mind lauda katma aetakse. Nii siis juhtuski, et tegin 27 aastasena oma elu esimesed sõrnikud. Toidublogija või asi, eksole.
Tegelikult oli mul lihtsalt lademetes kohupiima üle viimase nädala tordimeisterdamisest. Näiteks tegin sellise tordi:
.. ja siis sellise tordi:
Eelmisel nädalal meil oli Kassiabiga veel kohvik EKA Täikal, mille tarbeks sai üksjagu küpsetatud ja õnneks ka Teevi abistas kohviku sortimendi kokkupanekul! Nii ma siis reede öösel vormisin rummipalle ja paar tundi hiljem laupäeva hommikul ehitasin torti ning mõtlesin, et normaalsed inimesed vast oma nädalavahetust nii ei veeda..
Letil seisab muuhulgas juustukook, mille retsepti täna jagan! Kuigi ma salamisi lootsin, et tükike või paar jääb üle, et saaksin abikaasale ka kooki tuua, siis paraku (õnneks?) sai see kõik otsa.
See on nüüd küll tänavu viimane rabarbripostitus! Mitte et ma enam midagi rabarbrist ei teeks, sest limonaadi peab kindlasti paar korda keetma (näiteks see rabarbrilimonaad või hoopis maasika-rabarbri). Aga magustoitudest aitab küll!
Rabarbri-juustukook
24 cm koogivorm
Põhi
180 g Digestive küpsiseid
90 g võid
Rabarbritäidis
300 g rabarbrit
50 g suhkrut
2 sl tärklist
2 muna
30 g võid
Toorjuustutäidis
600 g toorjuustu
300 g hapukoort
100 g suhkrut
1 sidruni riivitud koor
2 sl jahu
1 sl tärklist
3 muna
1 tl vanillsuhkrut
Pane ahju põhja mõni kuumakindel anum veega. Kuumuta ahi 190 kraadini.
Põhja jaoks purusta küpsised, sulata või, sega need omavahel kokku ja suru koogivormi põhja. Küpseta 10 minutit. Kui oled põhja välja võtnud, siis kuumuta ahi 200 kraadini.
Kuumuta rabarber, suhkru ja 2 sl veega keemiseni. Lase tasasel tulel podiseda, kuni rabarber on pehme (ca 12 minutit). Püreesta saumikseriga, lisa või. Jäta rabarber jahtuma ja juba leigele rabarbrile sega hulka muna ja tärklis.
Toorjuustu täidise jaoks sega toorjuust suhkruga. Lisa ükshaaval munad (ära vahusta, vaid sega spaatli või vispliga). Seejärel lisa sidrunikoor, jahu, tärklis ja vanillsuhkur. Viimasena sega täidise hulka hapukoor.
Pane täidiseid vaheldumisi ja õrnalt segades koogivormi, et tekiks vallatu muster 🙂 Pane kook ahju ja alanda kohe temperatuuri 160 kraadini. Küpseta ca 50-55 minutit – valmis juustukook peab keskelt olema pehme ja õrnalt võbelema. Jahtunud kook tõsta külmkappi ja lase seista üleöö.
Related Posts
-
Küpsised šokolaadi ja maapähklivõiga
No Comments | Mar 16, 2021
-
Lavaširulli-juustupirukas
28 Comments | Nov 30, 2015
-
Õunakook
No Comments | Sep 11, 2024
-
Šokolaadi-marjatort
No Comments | Feb 19, 2024
Iludus!
Aitäh 🙂
Sul võiks like nupp ka olla…vahel ei oska kommenteerida, aga tahaks like´i ikka panna 🙂
Aga sa kirjuta “LIKE” ja küll me mõistame.. 😀 Kusjuures see nupp oli kindlasti varem olemas, aga mina + arvuti + blogi = asjad tekivad ja kaovad ja kui vaid teaks, miks või kuidas.. 😀
Küsin huvi pärast, et miks peab algul ahju 200ni kuumutama kui pärast kook küpsetatakse 160kraadiga?
Juustukoogid kipuvad jahtudes pealt mõranema. Minu senised katsetamise tulemused on näidanud, et suurim tõenäosus saada tervet juustukooki on siis, kui ahjus on kõrge õhuniiskus ja alguses kõrgem temperatuur, mis koogi pealt korraks “ära ehmatab” ja loob justkui kooriku. Madalamal temperatuuril küpsetamine tagab aga selle mahlakuse.
Like!!!
🙂
Super, superkook 🙂 Olen seda kooki sel suvel korduvalt teinud ja hitiks on ta saanud. Nüüd aga mõtisklen, et huvitav, kuidas ta õuntega kõlaks? 🙂
Jee! 🙂 Nii tore lugeda! Kusjuures hapukate õuntega võib see ka õunakoogina väga hea tulla 🙂 Kui katsetad, siis anna ikka teada, kuidas läks.. 🙂
Jeee? Kook ka õuntega tehtud ja just hapusid õunu ma küsides silmas pidasin. Kuna ma neid ei leidnud (ümber ringi puha magusad) siis tegin õuna-alõtša moosiga. Tulemus super-super ? Tänan, Olga, mõnusa retsepti eest!
Super! Teen siis ikka ise ka õuntega versiooni… 🙂